Мевлут Чавушоглу-Со нетрпение ја очекуваме Македонија во Нато

Турција со нетрпение очекува да и посака добредојде на Република Македонија во семејството на НАТО, изјави турскиот министер за надворешни

Read more

Откриена една од тајните на КГБ: Путин од шпионите учел како да се движи, а еве зошто секогаш ја држи десната рака покрај телото

При движењето Путин секогаш ја држи десната рака покрај телото, односно прави минимални движења со неа, а за тоа постои

Read more

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај: Русија го дестабилизира балканот

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај му одговори на рускиот претседател Владимир Путин, кој за српските медиуми изјави дека САД се дестабилизирачки

Read more

Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. На ред е договорот од Преспа!

На синоќешното гласање доверба во грчкиот Парламент, Алексис Ципрас со 151 гласа „за“, доби поддршка за неговата влада. Од пратениците,

Read more

Кловнот Заги: 10 години дипломата ми стои во фиока, а во градинките воспитувачките се како “супермени” една на 30 деца

Во  пелагонискиот регион нема кој не слушнал за кловнот Заги. Зад маската на овој популарен кловн се крие неверојатна жена,

Read more

Меѓународна криминална група крадела од сефови во македонските банки

Јавното обвнителство донесе одлука да ја истражува филмската кражба на вредни предмети од сефовите на Шпаркасе банка и Централна кооперативна

Read more

“Механичка шума“ сместена во центарот на Сингапур, со цел да се збогати градот со зеленило.

„Механичка шума“, сместена во центарот на Сингапур, претставува вистинско светско чудо. Целта на овој необичен парк е да се збогати

Read more
Translate »