Бутарис: Заслужуваат пофалба обидите на двете земји за изнаоѓање решение за името

Се чини дека по прв пат, двете земји, сакаа да се реши проблемот, тоа заслужуваше пофалба, вели солунскиот градоначалникот Јанис

Read more

Арапите се налутија откако Израел го усвои законот за ,,национална држава на Евреите,,

Под гласни протести, израелскиот парламент го усвои законот за „национална држава на Евреите“. Хебрејскиот отсега ќе биде национален јазик. Други

Read more

ФФМ ќе подели 350 илјади евра за прво место во групата од Лига на Нации

Најдобрата репрезентација на Македонија во септември го започнува квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство преку новото натпреварување на УЕФА,

Read more

Филип Поповски: создадовме добра фудбалска структура и финансиски стабилна федерација

Фудбалската федерација на Македонија ќе добие нови, вонредни средства од УЕФА во висина од еден милион евра за подобрување на

Read more

Тројца пожарникари се повредени во Маџари

Тројца пожарникари од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје се повреденини денеска откако противпожарното возило се превртело во скопската населба Маџари кај

Read more
Translate »