Пенс му честита на Заев за договор со Грција, следува верификација на самитот на НАТО

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, синоќа имаше пријателски и срдечен телефонски разговор со потпретседателот на САД, Мајк

Read more
Translate »