Познатата слика на Да Винчи ја крие тајната за крајот на светот: На “Тајната вечера” е вешто сокриен датумот на најголемата катаклизма

Леонардо да Винчи наводно открил дека крајот на светот ќе се случи во 4006 година и за тоа оставил тајна

Read more

(Видео) Дебата: Невладините се судрија со власта – „План има, пари нема, помина и оваа зима во чад и задушување“

Во дебатната емисија на „Макфакс“, на која се говореше за проблемот со аерозагадувањето, претставници на невладиниот сектор се судрија со

Read more

ГРАД СКОПЈЕ И МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ ГИ НОСАТ „ПАРНИ ВАЉАК“ НА НОВОГОДИШНАТА НОЌ

Град Скопје како организатор и Македонски Телеком како главен покровител на пречекот на Новата 2019 година на плоштадот „Македонија“, на

Read more

Цветанов: Катица Јанева ми се колнеше дека ќе ја извади вистината за „Шпиун“, подоцна стави потпис на злосторот од Мијалков

„Од СЈО сами побараа да го преземат случајот „Шпиун“. Катица Јанева пред мене рече дека злото во оваа држава доаѓа

Read more

Со многу смеа и забава се одржа завршната претстава од проектот наречен „Хокус покус, рециклирањето е вофокус“

 Во преполната сала на Македонската Филхармонија беше одржана и третата завршнапретстава на проектот наречен„Хокус покус, рециклирањето е во фокус“, кој

Read more
Translate »