Монтажни куќи- брз и економичен начин да се дојде до современ дом!

  Монтажните куќи се се повеќе популарни, истите се создаваат така што прво се изработуваат составните делови (дрвените панели), кои

Read more

Преку „Сите сити“ дистрибуирани 16.000 оброци обезбедени од „Виталиа“ за социјално загрозени граѓани

Преку системот за донирање вишок храна „Сите сити“ се донирани пет тона вишок храна или 16.000 оброци до социјално загрозени

Read more

Мицотакис: Доколку договорот помине во грчкиот парламент, Нова Демократија ќе го прифати

Во интервју за влијателниот европски весник, Политико Европа, шефот на грчката Нова Демократија, Кирјакос Мицотакис, вели дека за Грците Договорот

Read more

Премиерот Зоран Заев најави бесплатно болничко лекување за сите граѓани и повисоки плати за специјалистите

Премиерот Зоран Заев, на денешната собраниска седница за пратенички прашања, најави бесплатно болничко лекување за сите граѓани, почнувајчи од први

Read more
Translate »