Одбиено барањето за изземање на Кацарска за „крвавиот четврток“ – сведочи Ферид Мухиќ

Кацарска на продолжението на рочиштето попладнево му го достави решението на адвокатот на пратеникот Јохан Тарчуловски, Антонио Апостолски, кој побара

Read more

„Зборувајте како човек, не тресете се“, му рече претседателот на Уставниот суд на негов колега

На седницата на која на дневен ред беше иницијативата за оценување на уставноста и законитоста на собраниската одлука за распишување

Read more
Translate »