ГРАД СКОПЈЕ И МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ ГИ НОСАТ „ПАРНИ ВАЉАК“ НА НОВОГОДИШНАТА НОЌ

Град Скопје како организатор и Македонски Телеком како главен покровител на пречекот на Новата 2019 година на плоштадот „Македонија“, на

Read more

Пристигнува поларен бран во Европа! Метеоролозите најавуваат екстремно ниски температури, а потоа и пеколно лето…

Метеоролошкиот феномен „Ел Нињо“ наскоро ќе се формира и дополнително ќе влијае на временските услови ширум светот со што ќе

Read more

Цветанов: Катица Јанева ми се колнеше дека ќе ја извади вистината за „Шпиун“, подоцна стави потпис на злосторот од Мијалков

„Од СЈО сами побараа да го преземат случајот „Шпиун“. Катица Јанева пред мене рече дека злото во оваа држава доаѓа

Read more

Прегладнета поларна мечка на земја без мраз-потресно ,,National geographic,, видео

Со зголемувањето на температурите и топењето на мразот, поларните мечки го губат пристапот до главниот извор на нивната исхрана-фоките. Гладни

Read more
Translate »