Катица Јанева изјави за колку денови очекува Груевски да биде в затвор

Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева во интеврју  на Канал 5 вечерва изјави дека се надева дека поранешниот премиер Никола Груевски

Read more

Основачот на „Курир“, Ацо Мисаjловски, и директорот на МТВ, Марјан Цветковски, осомничени од СЈО

Со истрагата „Пропаганда“ на СЈО, опфатени се девет лица, и тоа: Никола Груевски, Кирил Божиновски, Ацо Мисајлоски, Емил Парнаџиски, Владислав

Read more

Бујар Османи осомничен во „Пациент“ на Јанева, го оштетил буџетот за пола милион евра

Во истрагата под кодно име „Пациент“, една од шесте што ги објави денеска Специјалното јавно обвинителство, постои основано сомнение за

Read more

„За“ гласале 91,03 проценти, „против“ 6,03 отсто – првични резултати од обработени 710 избирачи места

Според првичните податоци што ги објави Државната изборна комисија (ДИК) на својата веб страница од обработени 20 проценти од избирачките

Read more
Translate »