Борка и Авон вчера испратија порака: Ракот на дојка не е розов, но овој ден ние го боиме во розово за да покажеме дека нема да му се предадеме

Борбата против ракот на дојка значи да не се предаваш, да не се откажуваш, и да не заборавиш дека постои

Read more

Underfest распиша конкурс за млади и неетаблирани музичари, актери, поети, писатели во Македонија

Underfest денес го распиша конкурсот за пријавување на млади и неетаблирани музичари, актери, поети, писатели од Македонија кои сакаат да

Read more

Зоран Кардула-Во чест на југословенскиот дизајн!

Графичкиот дизајнер и општествено активен интелектуалец, Зоран Кардула ја најави својата седма серија на дизајни и редизајни со мотив од

Read more

Магионичарот Кристијан-преку магионичарски претстави едуцирам за екологија

Магионичарот Кристијан, екологист, илузионист и голем хуманист -Сакам да садам дрвја, стаклото го фрлам во зелениот контејнер, хартијата во синиот,

Read more

(ФОТО) Сопругите на фудбалерите ги засенија своите мажи на доделувањето на ФИФА наградите

Во Лондон се одржа свеченото доделување на ФИФА наградите за најдобри играчи на годината. Фудбалерите на црвениот тепих дојдоа со

Read more

Прекрасно музичко остварување на “Винил Бандитс”, песната “Сенка” со видео запис

Текстот е на вокалистот Александар Бошкоски, а музиката и аранжманот е на бендот кој го сочинуваат Илија Чакароски (гитара), Александар

Read more
Translate »