Асертивност: Клуч до рамноправна и љубезна комуникација-психолог Драгана Батиќ

Сетолете Тотал како вистински борец за добрата комуникација направи кус разговор со психологот Драгана Батиќ а Дали некогаш сте помислиле

Read more

ВИДЕО: Девојче од Шведска ги стресе лидерите: Само зборувате за климата, а им ја крадете иднината на децата

Нашата цивилизација е жртвувана заради можноста многу мал број на луѓе да продолжат да заработуваат огромни суми на пари. Нашата

Read more

Винарија Бовин-20 години перфекционизам во производството на вино

Винаријата Бовин од Неготино, слави две децении постoење. 20 години напорна работа, со фокус на квалитет, а не на квантитет,

Read more

Студентка на Универзитетот во Виена: Професорите никогаш не задоцниле на час и секогаш се достапни на телефон

Верче Георгиевска е прва година на Економскиот универзитет во Виена, таа за Радар го пренесува своето искуство од начинот на

Read more

По иницијативата на „Слободен печат“ просторот спроти „Холидеј ин“ да стане зелена оаза, се огласи инвеститорот

Бизнисменот Зоран Антиќ, кој се очекува да гради на просторот на сегашниот паркинг спроти „Холидеј ин“, ветува дека Скопје ќе

Read more

Македонска компанија најдобра на самит за вселенски иновации SPACECOM во Хјустон, САД

            Македонскиот стартап Свифт Дата кој работи во областа на обновливите извори на енергија успешно се пласираше меѓу 7те најдобри на финалето на

Read more
Translate »