Високиот претставник на УЕФА се запозна со плановите за изградба на стадионите во Чаир и Охрид!

Во насока на унапредување на фудбалската инфраструктура на стадионите во државата и веќе најавените проекти за изградба на трибини на

Read more

Елмас херој на јубилејниот меч на Пандев, Македонија ги отвори квалификациите со победа (Видео)

Македонската фудаблска селекција ја оставри првата победа во евроквалификациите за натпреварувањето во 2020 година, откако оваа вечер понуди маестрален фудбал

Read more
Translate »