ВИДЕО: Мутираните волци од Чернобил сеат страв: Радиоактивните започнале да заземаат голема територија…

Волците кои што живееле на местото на една од најголемите светски еколошки катастрофи – Чернобил, сега живеат во остатокот од

Read more

Видео: Инцидент на блокадите: Советник на СЈО „се судри“ со демонстрантите од „Македонија блокира“

Жестока вербална расправија, пцости и полициска интервенција за да се спречи ескалација на агресијата во физичка пресметка. Советникот на СЈО

Read more

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Според независното мерење за тестирање на квалитетот на мрежите постигнат е најдобар резултат досега Македонски Телеком ја потврди својата позиција

Read more

Шабани и Фазлиу со демант за кривичните пријави од Финансиската полиција

Поранешниот министер за локална самоуправа Лирим Шабани во врска со кривичната пријава поднесена од Финансиската полиција до Oсновното јавно обвинителство за незаконска

Read more
Translate »