Директорот за Национални асоцијации, Зоран Лаковиќ ја истакна улогата на УЕФА на Генаралното Собрание на ФФМ

Директорот за Национални асоцијации на УЕФА, Зоран Лаковиќ со официјален допис до ФФМ ја искажа поддршката на УЕФА во однос

Read more

Видео: Инцидент на блокадите: Советник на СЈО „се судри“ со демонстрантите од „Македонија блокира“

Жестока вербална расправија, пцости и полициска интервенција за да се спречи ескалација на агресијата во физичка пресметка. Советникот на СЈО

Read more

Македонски Телеком ja има најдобрата мрежа во Македонија и во 2018 година

Според независното мерење за тестирање на квалитетот на мрежите постигнат е најдобар резултат досега Македонски Телеком ја потврди својата позиција

Read more

Со многу смеа и забава се одржа завршната претстава од проектот наречен „Хокус покус, рециклирањето е вофокус“

 Во преполната сала на Македонската Филхармонија беше одржана и третата завршнапретстава на проектот наречен„Хокус покус, рециклирањето е во фокус“, кој

Read more

Се откри кој го фотографираше Груевски во Будимпешта

Унгарски „Индекс“ го објави  авторот на оригиналната фотографија од уловената  прошетка на поранешниот македонски премиер-бегалец и  азилант  Никола Груевски низ

Read more
Translate »