Познатата слика на Да Винчи ја крие тајната за крајот на светот: На “Тајната вечера” е вешто сокриен датумот на најголемата катаклизма

Леонардо да Винчи наводно открил дека крајот на светот ќе се случи во 4006 година и за тоа оставил тајна

Read more

Холивудска исповед: “Сексуалното злоставување беше уште полошо во 50-те години, тогаш ништо не знаевме за тоа и не смеевме да зборуваме”

После кампањата #MeToo, во која жените ги разоткрија валканите работи кои се случувале во Холивуд, каде веќе со векови сексуално

Read more

Пристигнува поларен бран во Европа! Метеоролозите најавуваат екстремно ниски температури, а потоа и пеколно лето…

Метеоролошкиот феномен „Ел Нињо“ наскоро ќе се формира и дополнително ќе влијае на временските услови ширум светот со што ќе

Read more

Прегладнета поларна мечка на земја без мраз-потресно ,,National geographic,, видео

Со зголемувањето на температурите и топењето на мразот, поларните мечки го губат пристапот до главниот извор на нивната исхрана-фоките. Гладни

Read more

Петнаесетгодишна девојка почина од струен удар откако полначот ѝ паднал во када

Русинката Ирина Рубникова починала од струен удар додека се капела, пишува британски „Сан”. Ирина настрадала откако нејзиниот полнач за ајфон

Read more

ВИДЕО: Мутираните волци од Чернобил сеат страв: Радиоактивните започнале да заземаат голема територија…

Волците кои што живееле на местото на една од најголемите светски еколошки катастрофи – Чернобил, сега живеат во остатокот од

Read more
Translate »