Ѕанакопулос: Грција има меѓународна обврска да го ратификува Договорот од Преспа

Грција ќе го ратификува Договорот од Преспа, почитувајќи го својот партнер, но и своите меѓународни обврски, вели портпаролот на грчката

Read more

Инцидентите во Солун ескалираа, протестот против Договорот од Преспа заврши со насилство

До доцна синоќа траеја инцидентите во центарот на Солун по протестот против Договорот од Преспа. Според локалните медиуми, над 20

Read more

Мицотакис: Договорот од Преспа на соседите им отстапува македонски јазик и македонски идентитет

Ставовите дека Договорот од Преспа „на соседите им отстапува македонски јазик и македонски идентитет“, но и дека Нова демократија нема

Read more
Translate »