Мајка и син загинаа во пожар

loading...

Мајка и 17- годишен син загинаа во пожар во Битола. Огнот изутринава околу 4.30 часот ја зафатил семејната куќа која се наоѓа на улица Девејани во Битола.

Противпожарната единица од Битола интервенирала со 2 возила и 5 пожарникари. Увидот на истражните екипи е во тек, а причините за пожарот во кој загинаа мајката и синот дополнително ќе се утврдуваат.

Translate »