Борба на живот и смрт меѓу три жени и крадец(видео)

loading...

25 годишниот маж влегол во салонот за маникир во градот Шерман Оакс во Калифорнија  и ги нападнал жените. Додека се справувал со едната, другите две му се нафрлиле со столици. Двете жени биле сестри и славеле роденден во салонот , заедно со сопственичката. Соседите кога ја слушнале бучавата, веднаш повикале полиција. Напаѓачот избегал, но набрзо бил уапсен. Храбрите жени не ни знаеле дека натепале опасен деликвент, кој поради криминал претходно лежел во затвор. На снимката од надзорната камера се гледа целиот инцидент.

Translate »