Емили Ратајковски ги “запали” фановите!

loading...

Омилена манекенка на машката популација дефинитивно е моделот Емили Ратајковски, но и со причина. Младата манекенка со нејзината убавина и природни бујни атрибути остава воздишки кај нејзините фанови, па многу често ги почестува со по некоја провокативна фотографија, со која денот веднаш им го разубавува.

Така и овој пат, атрактивната манакенка која е родена во Лондон од мајка и татко американци, им покажа на нејзините следбеници како го поминува попладнето. Но, ова не е Ваше типично попладне.

“Не станувам од кревет” напиша под фотографијата која ја објави на нејзиниот профил на Инстаграм, позирајќи гола во кревет и сокривајќи ги градите. Инстаграм профилот ѝ го следат 16 милиони следбеници, а оваа фотографија собра 997.593 илјади лајкови.

26 годишната манекенка постојано има зафатен распоред, модни ангажмани, а исто така, има одиграно и неколку улоги во филмови. Моментално го снима филмот “Се чувствувам убаво” (“I feel prety”), додека најновиот филм во кој се појавува е филмот “Добредојде дома” (“Welcome Home”). Сепак, после напорните обврски ваквиот одмор на Емили сосема е заслужен.

 

Translate »