Ума Турман сообраќајната несреќа ја објави на Инстаграм: Тарантино не сакаше да најми каскадерка, со мене се однесуваше брутално

loading...

Откако актерката Ума Турман го обвини режисерот Квентин Тарантино, тој одлучи да одговори. Тарантино го жали тешкиот инцидент со неа за време на снимањето и недовербата меѓу нив. Актерката пред неколку дена изјави за несреќата во Kill Bill 2 во 2004 година и го опиша однесувањето на Тарантино како брутално, граничи со садизам.

Режисерот одбил да земе каскадерка и принудил Турман да вози сама, со полн гас. Актерката претрпе тешка несреќа и мислела дека повеќе нема да може да оди.Тарантино ја презеде вината и изрази жалење. Беше надмоќна, рече Тарантино. Тој, сепак, се сеќава за инцидентот по различен од раскажувањето на Турман.Тарантино раскажува дека поминал со автомобил по патот пред Турман без инцидент и ја уверил дека е безбедно. Турман сепак терала по маршрутата во спротивна насока и  дошло до несреќата. Режисерот вели дека инцидентот ја уништил довербата меѓу него и Турман и тој ја презема одговорноста.

 

“Таа ме обвини за несреќата и имаше право да ме обвини “, рече тој. Тој и кажал на актерката дека треба да влезе во автомобилот,”Ја уверив  дека патот е безбеден, а тоа не беше така” рече тој.

 

Обвиненијата на Турман сепак станаа повод и за нови обвиненија кон Тарантино. На социјалните мрежи како вирус се шири аудиозапис со негово интервју за Хауард Стерн во 2003 година, во кое Тарантино страсно го брани Роман Полански, обвинет за силување на 13-годишно девојче. Полански беше обвинет за силување во 1977 година Тој призна вина само за секс со малолетно девојче, но избега во Франција пред изречување на пресудата.

“Тој не силувал 13-годишна. Имаше секс со малолетници. Тоа не е силување. За мене, кога го користат зборот” силување “, вие зборувате за насилство … ова изгледа како едно од најсуровите злосторства во светот”, вели Тарантино.

Погледнете ги видеата на опасната сообраќајка

 

Translate »