Видео: Му летна периката на Трамп

loading...

Американскиот претседател Доналд Трамп, имаше мала “незгода” откако завчера при влегувањето во претседателскиот авион силниот ветар успеа да му го одлепи праменот од темето и го разлета во воздух.

Новинарката Ешли Феинберг успеала да ја сними незгодата на Трамп, кој е познат по својата чудна фризура, а видеото кое го споделила на Твитер веќе има милиони прегледи.

 

Translate »