Земјотрес во Црна Гора

Земјотрес со јачина од 4.4 по рихтер ја погоди Црна Гора  во попладневните часови. Епицентарот е регистриран на 8 км од градот Плав.  Потресот предизвика паника на северот од земјата. Ова е којзнае кој во редот земјотреси кои го потресоа Балканскиот полуостров.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *