Тројца мртви , над 50 повредени во училиште во Флорида

loading...

Вооружен до заби, со гас маска на лицето, напагачот почнал да пука врз учениците во  средното училиште „Стоунмен Даглас“,во Паркленд, Флорида,  само неколку минути по завршувањето на наставата. Полицијата се наоѓа во училиштето и напаѓачот е уапсен.  Првите информации се дека има тројца мртви и над 50 повредени, но се стравува дека бројот на жртви е многу поголем.

Translate »