Мајка дои и крвари додека вежба јога

loading...

Понекогаш кај некои мајки се појавува постпородилна депресија која потоа влијае на целото семејство. Се појавила и кај Карли Бинер од Тексас која по раѓањето на првото дете одлучила да почне да се занимава со јога.

Mama je začudila javnost svojim neobičnim fotkama na kojima svoje dijete doji u joga pozama

Нејзиното хоби не е никаква реткост, но оваа жена која денеска има 3 деца го зачуди светот со своите најнови фотографии на кои го дои своето најмладо дете во разни јога пози, и но и такви на кои се гледа дамка од менструално крварење помеѓу нејзините нозе.

„Доењето е целосно природна работа, а јогата ја користам како можност истовремено да направам нешто за себе. Како родители мора да издвоиме време и за себе затоа што не можеме да им пружиме на децата нешто кога сме и самите празни“, објаснила Карли и рекла дека комбинацијата од јога и доење ѝ помогнала да се ослободи од депресијата која ѝ се појавила по породувањето.

На вас е да одлучите што ќе мислите за овој начин на доење.

Translate »