Посен ручек со компир и печурки

loading...

  1. Исечкајте ги компирите на парчиња, морковите на кругови, свежите пиперки на кругови, пречурките на парчиња.
  2. Наредете ги во огноотпорен или земјен сад. Посолете, ставете сув зачин и други зачини по вкус. Измешајте доматно пире со вода и прелијте преку зеленчукот така што зеленчукот ќе се готви во сосот. Печете во рерна додека водата не испари.
Translate »