(Видео) Како славеа Македонските лавови од Престон, по победата над Грците во купот на Австралија

loading...

МАКЕДОНСКИТЕ ЛАВОВИ ОД ПРЕСТОН ГИ ЕЛИМИНИРАА ГРЦИТЕ ВО КУПОТ НА АВСТРАЛИЈА, А ПОТОА ЕЧЕШЕ МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалски клуб “Престон Лајонс” кој е клуб на нашинци иселеници во Австралија во неделата го совлада грчкиот клуб “Клифтон Хил” со 3:2, а тоа предизвика голема еуфорија кај Македонците во далечната земја.

После 90 одиграни минути натпреварот заврши со резултат 2:2, но во продолженијата два пати по 15 минути, Македонците постигнаа погодок кој донесе огромна и многу значајна победа од 3:2.

После натпреварот бурно било во соблекувалната на “ЛАВОВИТЕ” кои од петни жили и извикувајќи МАКЕДОНИЈА, МАКЕДОНИЈА, ја слвеле победата.

Translate »