Макдонската водителка  Лила Филиповска со авангарден фустан  блесна во хотелот Александар Палас,

на доделувањето на наградите на македонското издание на магазиниот „Стори“, таа заслужено ја доби наградата за ТВ личност за 2017 година.

Креацијата е изработена од модната куќа „Елена Лука“-тим со кој соработува со години.

 

Модниот избор  Лила им го покажа на своите следбеници на социјалните мрежи со тоа што  објави видео на кое се сврти од сите страни за  целосно да ја долови магијата.