Салата за слабеење со овчо сирење

loading...

Кујната е место каде се експериментира со вкусовите, па ако сте љубител на нови вкусови и деликатеси кои се необични, ова е рецепт за вас.Салата со кељ, сирење и брусница.

СОСТОЈКИ:

 • 1 главица кељ
 • 1 јаболко
 • 2 лажици брусница
 • ¼ ореви
 • 60 гр. овчо сирење
 • 2 лажици маслиново масло
 • 1 лажиче оцет
 • ½ лажички лимонов сок
 • 1 лажиче мед
 • малку сол
 • бибер

 

 

НАЧИН НА ПДОГОТОВКА:

 1. Се става се во сад ситно сецкано и се ставаат маслото, оцет, сол и бибер, па се убаво се маша.
 2. Оваа салата е за слабеење и здравје.
 3. Декорирајте по желба, може да додавате намирници по вкус.Gotvi.mk
Translate »