Какво време ќе имаме денес!

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со слаб претежно источен ветер. Утринската температура ќе достигне до 16 степени, а дневната ќе се искачи до 25 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

И во понеделник ќе преовладува сончево време и температури од 15 до 23 степени.

Translate »