Мама миа: Слушнете како Карло Ѕампа го остави гласот коментирајќи ја Рома – Барса (ВИДЕО)

loading...

Легендарниот италијански коментатор, кој истовремено е навивач на Рома, речиси го загуби гласот синоќа.

 

 

Долго ќе се зборува за епската победа на Рома во реванш пресметката против Барселона во четвртфиналето од Лигата на шампионите, по гостинскиот пораз од 4-1, Римската волчица пред своја публика славеше со 3-0 и се најде помеѓу четирите најдобри во Европа.

Доста интересни вести следиме од синоќешниот фудбалски спектакл во Рим на Олимпико, а вреди да издвоиме и како легендарниот италијански коментатор, Карло Ѕампа, инаку навивач на Рома, го проследи мечот, посебно во голот на Манолас за 3-0…

 

Translate »