Временска прогноза

Денеска времето во целата земја ќе биде променливо облачно со повремен дожд кој во текот на денот ќе се преместува кон исток. Ќе дува умерен југоисточен ветер.

Максималните дневни температури ќе бидат во Скопје 20 Целзиусови степени, Крива Паланка 19, Маврово 13, Охрид 16, Битола 17, Кавадарци 21, Берово 18, Дојран 22…

И во наредните три дена времето ќе биде облачно, малку посвежо, со повремени врнежи од дожд и грмежи и дневни температури од 14 до 24 степени.

Translate »