Неделен хороскоп: Неповолна недела за овенот, рибите да се јават на лекар

loading...

nedelen-nedelen-horoskop-zodiak

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

 

РАБОТА: Оваа недела не е многу поволна за вас, избенувајте јавни настапи и говори, бидејќи можно е да се посрамотите.

ЉУБОВ: Без драстични промени и новини. Можно е да се чувствувате малку запоставено.

ЗДРАВЈЕ: Одличнo

 

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

 

РАБОТА: Ве очекува зголемен обем на работа. Ќе морате добро да се организирате за да стигнете се.

ЉУБОВ: На љубовното поле ве очекуваат мали и слатки изненадувања, партнерот на многу начини ќе ви покаже дека многу ве сака и се грижи за вас.

ЗДРАВЈЕ: Солидна здравствена ситуација.

 

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

 

РАБОТА: Оваа недела ќе имате добра концентрација и многу позитивна енергија, ќе успеете да ги остварите вашите планови.

ЉУБОВ: Близнаците во брак може да очекуваат позитивни турбуленции, оние кои се сами оваа недела немаат големи шанси за врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со коските и зглобовите.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

 

РАБОТА: Пред вас е неповолна работна недела. Главен проблем ќе ви биде недостатокот на концентрација.

ЉУБОВ: Почетокот на неделата ќе ви донесе ново познанство, а доколку се потрудите тоа би можело да се претвори во нешто повеќе.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грбот.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

 

РАБОТА: Конечно ќе наидете на олеснување, оваа недела нема да имате толку многу обврски. Ќе имате време да одмор од работата.

ЉУБОВ: Во љубовта некоја личност влијае на вас и на вашето размислување. Зафатените Лавови ги очекува мирна и стабилна недела.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

 

РАБОТА: Од оваа недела започнува многу напорен период, кога станува збор за работата. Ќе морате многу да се потрудите.

ЉУБОВ: Поволен период за ние кои се во врска, исполнет со нежност и внимание. Слободните ќе останат слободни.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на крвниот притисок.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

 

РАБОТА: Вас ве очекува многу сериозна работна недела. Нема да имате време да зафрканции, ќе морате сериозно да се сконцентрирате.

ЉУБОВ: Слободните можно е да сретнат многу важна личност, оние во врска или брак би можеле да имаат бројни проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со дишните органи.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

 

РАБОТА: Одлична недела за оние кои се занимават со приватен бизнис. Конечно ќе започнете добро да заработувате.

ЉУБОВ: Поволна недела за ново познанство. На некого сте оставиле многу добар впечаток.

ЗДРАВЈЕ: Солидна здравствена состојба.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

 

РАБОТА: Одлична недела за сите Стрелци. Ќе успеете да ги завршите натоварените обврски од минатото.

ЉУБОВ: Доколку сте слободни, ве советуваме друштвено да се активирате. Би можеле да запознаете многу интересна личност.

ЗДРАВЈЕ: Добро се чувствувате.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

 

РАБОТА: Неповолна работна недела за сите Јарци, одложете ги важните состаноци. Исто така не потпишувајте важни документи.

ЉУБОВ: Слободните Јарци ќе се вратат во минатото. Можно е да ве контактира некоја личност од минатото.

ЗДРАВЈЕ: Можна е некаква алергиска реакција.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

 

РАБОТА: Некои нерелни очекувања ќе ви ја одбележат оваа недела. Поради тоа можете да упаднете во бројни проблеми на работа.

ЉУБОВ: Многу лоша ситуација на љубовното поле, слободните може да доживеат големо разочарување, а оние во врска или брак ќе имаат казни.

ЗДРАВЈЕ: Чести промени на расположението, голема нервоза и стрес.

rak1

 

Риби (20.02 – 20.03)

 

РАБОТА: Поволна работна недела во која ќе бидете расположени за тимска работа. Доколку на компанијата и се потребни спонзори вие ќе бидете вистинската личност за таа работа.

ЉУБОВ: Ќе бидете склони на промени на расположението. Партнерот ќе биде доволно присебен за да не влезе во кавга со вас. Обидете се малку да се смирите.

ЗДРАВЈЕ: Посетете гинеколог/уролог.

Translate »