Сонце како на Тајланд, снег како на Алпите, забава како на Ибица

loading...

Во костими за капење, на скии и сноуборди, се прослави крајот на зимската сезона во познатото зимувалиште Шерегеш на Сибир. На забавата присуствуваа над 1 500 гости од целиот свет, некои пристигнаа дури од Уганда, но најмногу имаше Руси , Швеѓани , Британци и Канаѓани. “Ни кажаа дека девојките од Сибир се преубави и тотално луди! Навистина е така ” , велат туристите…

 

Translate »