Како да го исчистите дрвениот мебел со зејтин и оцет

loading...

Кога зборуваме за зејтин и оцет, најчесто мислиме на подготвување салата од  марула, рукола и ротквички..

Но , овие состојки не се иделани само за вкусните салати туку и  за чистење дрвен мебел.

Во празно шише со прскалка ставете 5 лажици зејтин и 6 лажици бел оцет.

Добро разматете и напрскајте ја површината.

Чистете со микрофибер крпа. Вашиот мебел ќе добие висок сјај, без хемиски средства. 

Translate »