Видео: Барса ја демолира Севиља, во финалето на купот на кралот

loading...

Барселона уште еднаш ја покажа својата моќ, овојпат во финалето на Купот на Кралот, каде едноставно ја демолира Севиља, совладувајќи ја со убедливи 5-0 (3-0) и ја запиша четвртата титула во серија во ова натпреварување.

 

Translate »