Путин се сретна со робот – Видео

loading...

Рускиот престедател Владимир Путин на техничкиот саем во Перм во Русија, се сретна со познатиот “Проморобот”.

-Одвај чекав да ве запознаам, изјавил роботот направен од руските научници,  по што се ракувал со Путин. Се работи за андроид кој е програмиран за продажен пи-ар и за таа намена патува низ сите саеми во Русија. Инаку, роботот стана популарен кога  минатата година неколку пати  успеа да им  избега на научниците откако го научиле да игра Покемон гоу.

 

Translate »