Паника во Лас Вегас, мртви и повредени (Видео)

loading...

Двајца мртви и десетици повредени во вооружен напад во Лас Вегас. Најмалку еден напаѓач отворил оган во близина на казино во американскиот град Лас Вегас, за време на фестивал на кантри музика. На твитер се појави информација дека местото е под полициска блокада. Напаѓачите пукаат и врз полицијата и обезбедувањето. Се појави и видео снимка на интернет  на која се гледа како стотина луѓе бегаат местото на настанот.

Translate »