Huawei започнува нова “liteSTYLE” кампања насочена кон младите потрошувачи во Македонија

loading...

Во октомври, во фокусот се моделите Huawei P10 lite, P9 lite mini и Honor 8 Lite.

Huawei најави дека од денес започнува нова корисничка кампања насочена кон динамичниот живот и потребите на младите македонци. Со пораката “Избери го свој  liteSTYLE”, технолошката компанија се обраќа на сите млади луѓе кои сакаат да се изразат себеси, своите преференции и стил, лични и емоционални моменти преку уредите од најпопуларните lite серии – Honor 8 Lite, P9 lite mini и P10 lite.

Компанијатаго овозможува P10 lite за “истражувачите”, за оние кои не се плашат да експериментираат и запознаат нови нешта, за луѓето кои знаат што бараат и како тоа можат да го постигнат. Моделот е дизајниран за денешната генерација, навикната на модерна технологија и трендови. Паметниот телефон го одразува минималистичкиот естетски дизајн на новата P серија во 2017 година. Уредот е со оперативен систем Android 7.0 Nougat и има 2.5D билатерална заболено стакло со 5.2 инчен дисплеј и Full HD резолуција 1920×1080, процесор HUAWEI Kirin 658 процесор со EMUI 5.1 за поголема продуктивност, 3000mAh батерија и 18 вати технологија за брзо полнење, Knuckle Sense технологија за користење на различни функции преку кокалчето на прстите, главна 12MP камера и предна 8-мегапикселна камера со портрет на владата, 3 GB RAM и 32 GB ROM.

За девојката која точно знае што сака од еден телефон, како тој одговара на нејзиниот личен стил и благодарение на него може да создава лични приказни и најскришни моменти за споделување – за неа е новиот P9 lite mini, кој дебитираше денеска на македонскиот пазар. 5-инчен HD дисплеј и метално куќиште, 2 GB RAM и 16 GB меморија за складирање и quad-core процесор, 13 MP основна и 5 MP селфи камера со прекрасниот “beauty” режим, издржлива 3020 mAh батерија и супер брз отпечаток, Unlocked телефон за 0.5 сек. – ова се прекрасни параметри кои го надополнуваат карактерот и стилот на секоја млада дама.

Honor 8 Lite – за Него, мажот со стилската визија, за кого вистинскиот контакт е само прашање на клик, а постигнувањето на целта зависи од брзината на врската. Секој детал е важен за неговото бурно секојдневие. Уредот на храбрите и смели корисници има високи перформанси, добар квалитет на звукот, одлична камера и стилски дизајн – моќен Kirin 655 процесор, 3 GB RAM и 16 GB меморија за складирање, инстантно отклучување со најбрз и сигурен сензор за отпечатоци, систем за подобрување на музиката SWS 2.0 ( “super wide sound”) кој ја зголемува пространствеността на стерео звукот, додава трета димензија и чувство за нурнување во секоја песна, главна 12MP камера и предна 8 MP селфи камера, 3000 mAh батерија, Wi-Fi hotspot и паметен личен асистент.

Моделите од lite сериите се достапни во мрежата на Телеком и ВИП операторите, како и во дистрибутивната мрежа Нептун и СЕТЕК.

Повеќе информации за трите продукти и понудите можете да добиете на овој линк.

следете ги социјалните мрежи:

Facebook

Instagram

Twitter

YouTub

 

Translate »