Браво за пилотот! (Видео)

loading...

 Замислете да бевте во авионов!

Емиратскиот еарбас А-380 при слетувањето на аеродромот во Дизелдорф , за влакно, избегна несреќа поради силните ветрови кои ја зафатија Германија. Еве , како изгледаше маневрирањето на најголемиот цивилен авион во светот  наспроти моќниот ветер.

 

Translate »