Гнасна слика-Полицаец удира пијана девојка (Видео)

loading...

Инцидентот се случил на рагби натпевар во Мајами. Девојката под дејство на алкохол, се опира на полицајците кои сакаат да ја изнесат од трибинит. Во еден  момент,  таа замавнува на полицаецот кој и удира бокс во лице. Инцидентот предизвика бурни реакции во јавноста , но и расистички коментари.

Translate »