Пред и по операцијата за намалување килограми -Мараја Кери

loading...

Поп-дивата Mараја Кери отсекогаш мака мачела со вишокот килограми.  Конечно таа го решила проблемот, легнувајќи под хируршки нож. “Диетите не ми помогнаа и затоа одлучив да направам операција”, вели Кери, која по раѓањето на близнаците во 2011 година, почна неконтролирано да добива на тежина.  На Кери, освен липосукција и е направен и бајпас на желудникот, со што се намалува  количината на храната која таа може да ја консумира.

Мараја Кери пред операцијата
Мараја Кери по операцијата

 

Translate »