Брижит Макрон во Абу Даби облечена во креација на Луј Витон

loading...

Францускиот претседател Емануел макрон со сопругата Брижит Макрон се во официјалната посета на Обединетите Арапски Емирати. Првата дама на Франција беше поканета во импресивната џамија Шеик Зајед во Абу Даби.

Почитувајќи ја традицијата, 64-годишната прва дама на Франција влезе во џамијата боса и ја покри косата со шамија. Целата облека со се чантата е со потпис на Луј Витон.

МакронМакронМакронМакрон

 

МакронМакронМакронМакронМакронМакронМакронМакронМакрон

 

МакронМакронМакронМакронМакрон

Translate »