Владата го прифати извештајот за договорот со Бугарија

loading...

Македонската Влада на синоќешната седница го прифати Извештајот за извршените преговори и усогласениот текст на Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија, соопшти владината прес-служба. Владата донесе одлука со којашто се определува премиерот Зоран Заев да го потпише Договорот за пријателство, добрососедство и соработка меѓу Република Македонија и Република Бугарија.

Translate »