Какво време не очекува денеска

loading...

Врнежите ќе продолжат и денеска, особено претпладне ќе има дожд, а на планините и повисоките места  снег. Ќе дува на повеќе места засилен северен ветер и ќе предизвика позначителен пад на дневната температурата, која ќе биде во интервал од 2 до 9 степени.

Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои на места ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст.

Translate »