Полицијата врши претрес кај поранешниот генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ

loading...

Полицијата врши претрес во домот на Кирил Божиновски, осомничен од специјалното јавно обвинителство, дознава „Макфакс“.

Од МВР и од СЈО ниту ја потврдуваат ниту ја демантираат информацијата.

Божиновски е поранешен генерален секретар во владата на ВМРО-ДПМНЕ кој е обвинет во неколку случаи на СЈО

 

Translate »