Спортски убавици на календарот “Пелистерка”

loading...

Во хотелот „Мериот“ брендот „Пелистерка“ денеска одржа конференција за медиуми, пред кои го претстави календарот за 2018 година.

Деветтиот по ред календар е под мотото „Вода за најдобри“, а во тој контекст беа претставени 12 млади спортиски, секоја најдобра во својата дисциплина.

На календарот се:

Јануари: Берна Шерифовска (џудо)

Февруари: Наташа Андонова (фудбал)

Март: Едина Муса (кошарка)

Април: Леана Таќи (триатлон)

Мај: Миљана Ристиќ (маратон)

Јуни: Марија Божиновска (фитнес)

Јули: Елена Чуркоска (кајак)

Август: Дрита Ислами (атлетика)

Септември: Ивана Јанкова (одбојка)

Октомври: Стефани Тодорова (кикбокс)

Ноември: Катерина Николовска (велосипедизам)

Декември: Нина Ѓорѓевиќ (карате)

За фотографиите и овој пат довербата им беше дадена на Ани и Дими.

За потсетување, лани календарот го красеше Северина, а година претходно ракометарките на „Вардар“.

Translate »