Божиќна атмосфера кај славните

loading...

 

Божиќ во другите делови од светот се слави порано, па затоа празнична атмосфера синоќа владееше во домовите на сите христијански верници кои го слават Божиќ според Грегоријанскиот календар.

Славните личности преку фотографии и видеа споделија со светот како ги прославија божиќните празници.

Џенифер Лопес и Алекс Родригез

Славните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за Божиќ

Андријана Лима

Славните за БожиќСлавните за Божиќ

Кристијано Роналдо

 

Славните за БожиќСлавните за Божиќ

Џесика Алба

Бремената актерка со сопругот и двете ќерки славеа облечени во исти пижами.

Славните за Божиќ

Ева Лонгорија

Славните за Божиќ

Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајнгер

Славните за БожиќСлавните за Божиќ

Криси Тиген и Џон Леџенд

 

Славните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за Божиќ

Лионел Меси

Меси божиќ го прослави со бремената сопруга и двете мали деца.

Славните за Божиќ

Кардашијан-Џенер

Славните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за БожиќСлавните за Божиќ

Translate »