Да ја почнеме годината во „Бакал“ нема да погрешиме!

loading...

Вистинско богатство се крие во пекара„Бакал“ . Од леб со путер, пченкарен и фин крцкав багет, преку кроасани со путер и павлака, со кулен и сирење, па до колачи чиз кејк, тартови и торта со морков. Запомнете го „Бакал“ многу често ќе биде цел на вашиот пат и одејќи накај работа ќе го крицкате топлиот кроасан со путер и кашкавал.

Бели пецива кои ги разгалуваат сите сетила!

Пецивата што се продаваат во „Бакал“не само што се вкусни, туку изобилуваат и со високо нутритивни состојки, благодарение на природните состојки создадени со патентирана технологија на производство. Врвни пекарски специјалитети подготвени по софистицирани француски и германски рецептури.

Просторот  на местото на некогашна „Ванила“ во ГТЦ Скопје веќе не е празно место  и со правливи стакла.

 

 

 

 

Translate »