Македонците слават во Загреб

loading...

Големата победа на македонската ракометна репрезентација против Словенија со 25-24 ја израдува целата јавност, а навивачите во Загреб ги турна во екстаза.

Победата се слави во македонската фан-зона во хрватската престолнина во барот „Роко“, каде ечат македонски песни во чест на ракометните хероои кои денеска остварија голема победа.

 

Врие во фан зоната после победата на МАКЕДОНИЈА!!!

Posted by Sport1.mk on Saturday, January 13, 2018

Превземено од Sport1.mk

Translate »