(ФОТО) Победничкото селфи на вардарци после победата против Кил

Вардарци знаеа како да ја прослават победата против Кил, остварена на теренот на противникот. Во еден интересен и возбдлив меч, црвено-црните однесоа минимална победа, која може да значи и пласман на завршниот турнир во Келн. Голема беше радоста и прославата после триумфот, а од соблекувалната победничко селфи испратија четворица играчи од актуелниот Европски шампион.

Translate »