Временска прогноза

Во Македонија ќе биде променливо облачно, попладне нестабилно, на места со пороен дожд и грмежи, особено во централните и источните делови на земјата. Ќе дува умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе се движи од 16 до 27 степени.

Во Скопје и околината слично време со температура до 25 степени.Слично време не очекува и следните денови.

Translate »